Bloggen börjar tidigt för denna helg är det magiska Le Mans racet. här finns sändnigarna om du inte kan vara med på plats. https://trailer.web-view.net/Show/0XF5275A7A00C8DEC23A788FA150098AA08EF6F26D781FCBCAFE58ED74578755203E4E52A65EA03625.htm
Nu är avtalet klart med Vålerbanan den 30 Augusti 2-4-6 timmars Endurance i skandinaviska mästerskapet. så för dig som kör STEC ändras ingenting grymt bra bana https://www.vaalerbanen.no/
Söndag den 31 Augusti är frågan vad vi ska göra och då tänkte vi oss en mix mellan Krutcupen 4 timmars ihop med C-1 Nordic och 2 timmars Time-Attack som är ett kul sätt att köra valfri bil med tidtagning. Vi tänker även prova detta med www.motorfestivaler.se Som vi även ska göra i Malmö helgen före finalen.
Du vet väl att du alltid är välkommen att vara utställare på motorfestivalerna och promota STEC på ett snyggt sätt. Det kan du även göra på lokala motorutställningar för ju mer marknadsföring desto bättre i dessa utmanande tider.
Film från Mo i Rana fantastisk upplevelse att köra på acr https://www.acr.no/
Special erbjudande till alla stec vänner.
www.motorfestivaler.se Har öppnat dörren inför samtliga tävlingar vi har kvar att kunna skapa en företagssamverkan där du får som team 50% på företags intäkten.
Exempel Du tipsar om företaget XXX som vill ställa ut på https://www.facebook.com/events/7235297366584206/?active_tab=discussion i samband med Mittsverigebanan racet 26 Jui. Företaget betalar 4,995 kronor för företagsplats och ditt team erhåller 2,500 kronor rabatt på startavgiften. Genom denna samverkan hoppas vi att många företag får chansen att vara med som utställare och ditt team får låg eller ingen startavgift. För det vore drömmen att erbjuda alla team gratis startavgift i stec.
Senaste kommentarer